Πληροφορίες για την πρώτη εβδομάδα επαναλειτουργίας των σχολείων, Μάιος 2020

Αγαπητά παιδιά και γονείς, παρακάτω υπάρχουν χρήσιμες πληροφορίες για την πρώτη εβδομάδα επαναλειτουργίας των σχολείων.

Κάθε τάξη χωρίζεται στη μέση σε δύο ομάδες, Α και Β. Η Α ομάδα θα ξεκινήσει Δευτέρα και η Β την Τρίτη. Στη συνέχεια έρχονται εναλλάξ. Την επόμενη εβδομάδα η Β ομάδα έρχεται την Δευτέρα και η Α την Τρίτη. Έτσι σε δύο εβδομάδες ολοκληρώνεται μία εβδομάδα. Το πρόγραμμα ακολουθείται κανονικά. Δηλαδή, κάθε ομάδα κάνει το πρόγραμμα της ημέρας, όπως ίσχυε πριν την διακοπή των σχολείων, π.χ. η Β  ομάδα την Τρίτη κάνει το πρόγραμμα της Τρίτης.

Επίσης, όσοι από τους μαθητές/μαθήτριες της Α και Β Λυκείου, έχετε άτομο που ανήκει σε ευπαθείς ομάδες και έχετε σκοπό να μην έρθετε σχολείο, μπορεί ο κηδεμόνας σας να κάνει υπεύθυνη δήλωση ώστε να μην ληφθούν υπόψη οι απουσίες σας. Αυτό πρέπει να γίνει την πρώτη μέρα που θα έρθετε στο σχολείο. Επίσης, στο πλαίσιο του προγραμματισμού για το σχολικό έτος 2020-2021, σας ενημερώνουμε ότι πρέπει να διατηρήσετε όλα τα βιβλία σας για την αξιοποίησή τους και την επόμενη σχολική χρονιά.

Ομάδες Α και Β της Γ΄ Λυκείου

Ομάδες Α και Β της Β΄ Λυκείου

Ομάδες Α και Β της Α΄ Λυκείου

Ωρολόγιο Πρόγραμμα Μαθημάτων