Δραστηριότητες 2010-2011

Εργασίες μαθητών στην Τεχνολογία Επικοινωνιών, 2010

Δείτε τις εργασίες στο Μάθημα Τεχνολογία Επικοινωνιών (ηλεκτρονική τάξη, Υλικό)

ΑΓΩΝΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΤΟ ΓΕΛ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ ΣΤΟΥΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ

Με άνεση προκρίθηκε στους ημιτελικούς καλαθοσφαίρισης( μπάσκετ) η ομάδα αγοριών του ΓΕΛ Καλαμπάκας,στα πλαίσια του Σχολικού Πρωταθλήματος του νομού Τρικάλων.Στον αγώνα που διεξήχθη την Τετάρτη 1/12/2010,στο ''Βλαχάβειο'' Κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο της πόλης μας,η ομάδα του ΓΕΛ Καλαμπάκας νίκησε την αντίστοιχη του  ΕΠΑΛ  με σκορ 70-22 και προκρίθηκε στην ημιτελική φάση,όπου θ'αντιμετωπίσει το 3ο Λύκειο Τρικάλων,την Τρίτη 7/12.Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε κάτω από πολύ καλές συνθήκες,οι δε φίλαθλοι τίμησαν με τον καλύτερο τρόπο τα σχολεία τους τηρώντας τις αρχές και αξίες του ''ευ αγωνίζεσθαι''.

Το ΓΕΛ Καλαμπάκας είχε νικήσει στον προηγούμενο γύρο το Μουσικό Λύκειο Τρικάλων στις 11/11/2010,με σκορ 66-28.

Επιτυχίες είχαμε και στο βόλλεϋ αγοριών,όπου η ομάδα του Λυκείου νίκησε την Παρασκευή 26/11 το 4ο Λύκειο Τρικάλων με σκορ 2-0 σετ και προκρίθηκε στον επόμενο γύρο όπου θ'αντιμετωπίσει την ερχόμενη Τετάρτη(8/12)το Ιδιωτικό Λύκειο ''ΑΘΗΝΑ''.

Δυστυχώς,η περσινή καλή πορεία στο ποδόσφαιρο,όπου η ομάδα του ΓΕΛ Καλαμπάκας αναδείχθηκε πρωταθλήτρια  του νομού Τρικάλων,δεν επαναλήφθηκε και φέτος.Η ομάδα ποδοσφαίρου του ΓΕΛ ηττήθηκε στον πρώτο γύρο από το 2ο ΛύκειοΤρικάλων,με σκορ 4-1.Το μοναδικό γκολ το πέτυχε ο μαθητής της Γ'Τάξης, Γιαννούλας Δημήτρης.

Ο Διευθυντής και ο σύλλογος καθηγητών του σχολείου σε ειδική συγκέντρωση,συγχάρηκε τους μαθητές των ομάδων και ευχήθηκε ''καλή συνέχεια''και ''πάντα επτυχίες''.

Έκθεση Αφίσας 2011

Ανακοίνωση Έκθεση Αφίσας 2011