Τα νέα των αθλητικών ομάδων του σχολείου μας:

Το ΓΕΛ Καλαμπάκας στον τελικό της πετοσφαίρισης

Με άνεση προκρίθηκε στον τελικό του σχολικού πρωταθλήματος νομού Τρικάλων (α? φάση) η ομάδα πετοσφαίρισης (Βόλεϊ) κοριτσιών του σχολείου μας. Στον αγώνα που διεξήχθη την Δευτέρα 11 Νοεμβρίου 2011, στα Τρίκαλα, η ομάδα μας νίκησε την αντίστοιχη του  8ου Λυκείου Τρικάλων  με σκορ 2-0 σετ,  και προκρίθηκε στον τελικό, όπου θα αντιμετωπίσει το Ιδιωτικό Λύκειο ''ΑΘΗΝΑ'', την Τετάρτη 23 Νοεμβρίου 2011 και ώρα 11π.μ. στο κλειστό γυμναστήριο της Μπάρας. Η σύνθεση της ομάδας πετοσφαίρισης των κοριτσιών είναι: Ούρδα Σοφία, Μητρογιώργου Γεωργία, Βλαχογιάννη Ευαγγελία, Ταραλάγκα Ιωάννα, Παπαμιχαήλ Δέσποινα, Καλαμπαλίκη Μαρία, Καραπέτσα Ζωή, Κοντοτόλη Παρασκευή, Ταμπουρά Ελένη, Κεραμιώτη Ηλέκτρα, Παρασκευά Δήμητρα.

Η ποδοσφαιρική ομάδα στον τελικό του σχολικού πρωταθλήματος νομού Τρικάλων

Επιτυχίες είχαμε και στο ποδόσφαιρο των αγοριών, όπου η ομάδα του Λυκείου μας έφτασε στον τελικό του της α? φάσης του σχολικού πρωταθλήματος. Στον τελικό, που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 11 Νοεμβρίου 2011 στα Τρίκαλα, δυστυχώς η ομάδα μας στάθηκε άτυχη και έχασε από το 6ο Λύκειο Τρικάλων στα πέναλτι με σκορ 4-3 (ο κανονικός αγώνας έληξε 0-0). Η σύνθεση της ομάδας ποδοσφαίρου των αγοριών:
Γιαννούλας Βασίλειος, Παπαγεωργίου Παναγιώτης, Κατσίμπας Αλέξιος, Νάκης Ιωάννης, Παιδής Παναγιώτης, Τάκος Χρήστος, Τάτσιος Παναγιώτης, Μπέντας Νικόλαος, Ζαρκάδας Νικόλαος, Μπαούτης Ελευθέριος, Νούλας Στέργιος, Παππάς Κων/νος, Στεφόπουλος Απόστολος, Δρούγκας Δημοσθένης, Υφαντής Φώτιος, Αδάμος Βαλάντης

Πρόωρος αποκλεισμός της ομάδας καλαθοσφαίρισης των αγοριών

Δυστυχώς, η ομάδα καλαθοσφαίρισης του Λυκείου μας δεν τα κατάφερε και αποκλείστηκε σχετικά νωρίς χάνοντας από την αντίστοιχη ομάδα της Πύλης την 1 Νοεμβρίου 2011 με σκορ 45-54. Η σύνθεση της ομάδας καλαθοσφαίρισης των αγοριών:
Ζαρόπουλος Μιχαήλ, Παπούλιας Γεώργιος, Κρουτσκό Ανδρέας, Ούτος Κων/νος, Κοτσίρας Αναστάσιος, Παληγιάννης Θεόδωρος, Κολιός Χαράλαμπος, Κουβελάς Ανάργυρος, Γιαννούλας Νικόλαος, Παπακώστας Αθανάσιος, Φουρτούνης Θωμάς, Λαΐτσας Σωκράτης